Александър Тонев изтормози Рома, вратарят му попречи да вкара сензационен гол (ВИДЕО)

Българският футболист получи добра оценка за представянето си

Александър Тонев игра 90 минути за новия си отбор Фрозиноне при домакинската загуба с 0:2 от вицешампиона на Италия Рома. Българският национал направи силен мач, след който получи една от най-високите оценки в своя тим според италианските медии.

През първото полувреме Тонев бе един от най-активните на терена, като три пъти обстрелва вратата на Войчех Сченсни. В 28-ата минута полският вратар трябваше да демонстрира висока класа при далечен удар на юношата на ЦСКА. Малко преди почивката в защитата на Фрозиноне настъпи хаос при изпълнение на тъч. Яго Фалке се озова на точното място и откри резултата за тима на Руди Гарсия.

През второто полувреме Рома предимно се защитаваше, а натискът на домакините не доведе до изравнителен гол. Малко преди края на редовното време Алесандро Флоренци нацели гредата, а в заключителните секунди резервата Хуан Мануел Итурбе подпечата втората поредна победа на "вълците". Те събраха в актива си 7 точки от 9 възможни и временно се изкачиха на лидерската позиция в класирането. "Канарчетата" продължават да чакат исторически първи точки в италианския елит.