"Ювентус" пречупи "Рома" със зрелищен обрат

"Бианконерите" изоставаха с 1:3, но спечелиха с 4:3

"Ювентус" сътвори зрелищен обрат при гостуването си на "Рома". "Бианконерите" губеха с 1:3 до 70-ата минута, но се пребориха за победа с 4:3.

"Рома" поведе с 1:0 още в 11-ата минута след гол на Тами Ейбрахам, но Пауло Дибала изравни в 18-ата. В началото на втората част "вълците" се разписаха още два пъти - Хенрих Мхитарян бе точен в 48-ата, а Лоренцо Пелегрини в 53-ата минута.

Само за седем минути "Ювентус" стигна до паметния обрат. Първо се разписа Мануел Локатели в 70-ата, след което Деян Кулушевски в 74-ата и Матиа Де Шилио в 77-ата минута.

Това обаче не бе краят на драмата, тъй като грандът от Торино остана с 10 души след червен картон на Матайс Де Лихт, а в 83-ата минута Пелегрини пропусна дузпа.

Това бе първи успех за "Ювентус" през 2022-а. Отборът е пети в Серия "А" с 38 точки, докато "Рома" е осми с 32.