Арсенал прегази Ливърпул с 4:1

Артилеристите не дадоха никакъв шанс на съперника

Арсенал победи Ливърпул с категоричното 4:1 и по този начин се отдалечи на девет точки от мърсисайдци, седем кръга преди края на сезона въ Висшата инглийска лига. Десният бек на артилеристите Ектор Белерин откри резултата в 37-ата минута, а малко след това Месут Йозил удвои преднината на домакините с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Точно преди края на първата част Алексис Санчес направи резултата класически с красив гол. В 76-ата минута Джордан Хендерсън от дузпа намали изоставането на своя отбор, но шест минути преди края на срещата гостите останаха с човек по-малко, след като Емре Джан бе изгонен за два жълти картона. В продължението на редовното време Оливие Жиру оформи крайното 4:1.