"Аталанта" подчини и "Рома" дори с човек по-малко

"Вълците" загубиха с 1:2 без Нианголан

3 дена, след като изхвърли "Наполи" от битката за Купата на Италия и две седмици след победата над "Милан", "Аталанта" постигна нов успех, който зарадва феновете. Отборът от Бергамо подчини "Рома" като гост и записа победа с 2:1 в 20-ия кръг на Серия "А".

Срещата започна кошмарно за "вълците", които бяха без дисциплинарно наказания Раджа Наинголан. Още в 14-ата минута Андреас Корнелиус откри резултата за гостите, след като се оказа на добра позиция в наказателното поле.

"Аталанта" стигна до втори гол 5 минути по-късно. Мартен де Роон прати топката във вратата на "Рома". Голмайсторът беше изгонен, след като получи втори жълт картон малко преди края на първото полувреме.

"Рома" очаквано започна по-настоятелно да атакува през втората част. Джеко пробва удар с глава, който бе спасен от Етрит Бериша. В 56-ата минута обаче босненецът все пак се разписа - 1:2.

"Джалоросите" продължиха да търсят поне изравняване, но не успяха да избегнат поражението.

Това е четвърти пореден мач без успех за "вълците", които са пети в класирането. "Аталанта" пък се изкачи на седма позиция с трите точки.