"Атлетико" е на полуфинал за Купата след голово шоу с "Ейбар" (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" ще разберат в петък следващия си съперник

"Атлетико" Мадрид се класира на полуфинал за Купата на kраля на Испания. "Дюшекчиите" завършиха 2-2 в гостуването си на "Ейбар" и с 5-2 общ резултат безпроблемно продължават напред.

След нулево първо полувреме на Естадио "Ипуруа" гостите поведоха след гол с глава на Хосе Мария Хименес. Изглеждаше, че "Ейбар" няма отговор на това, но в 73-та минута треньорът им Мендилибар извърши две смени, пускайки Педро Леон и Сержи Енрич. Точно 20 секунди по-късно първият нацели гредата с първото си докосване в мача, а вторият с добавката изравни резултата.

Това вдъхна увереност на баските, които вкараха и втори гол. Автор бе резервата Педро Леон, който много елегантно отклони топката във вратата. Все пак 5 минути преди края "Атлетико" избегна загубата с прехвърлящ голов удар на Хуанфран.

Жребият за полуфиналната фаза е в петък по обяд, а първите мачове от следващия етап са идната седмица.