"Валенсия" шокира "Барселона" и спечели Купата на краля за осми път (ВИДЕО)

2:1 за "прилепите", край на серията на каталунците в турнира

"Валенсия" победи фаворита "Барселона" с 2:1 и спечели Купата на краля в зрелищен финал, игран в Севиля.

На "Бенито Виямарин" "прилепите" стигнаха до сензационния успех с попадения на Кевин Гамейро (22') и Родриго (33') преди почивката. През втората част каталунците върнаха един гол чрез звездата си Лионел Меси (73'), но не успяха да пробият отново сгъстената защита на съперника.

"Валенсия" печели трофея за осми път в своята история. Последният триумф на "прилепите" е от 2008 г.

Тимът на "Барселона" не бе губил финал за Купата на краля срещу отбор, различен от "Реал" Мадрид от 1996 г. насам, когато в спора за трофея каталунците отстъпват с 0:1 след продължения на друг столичен тим - "Атлетико".

Тазвечершното поражение сложи край на серията на "блаугранас" от четири поредни купи на страната. Петата щеше да бъде уникално постижение в испанския футбол.

Звездата на "Барселона" Меси обаче записа името си в историята, превръщайки се в първия с голове в 6 финала за Купата на краля (2009, 2012, 2015, 2017, 2018 и 2019 г.). Интересното е, каталунците за пръв път губят спор за трофей, в който аржентинският гений се е разписал.

Стартови състави

"Барселона": Силесен; Семедо, Пике, Лангле, Алба; Сержи Роберто, Ракитич, Бускетс, Артур; Меси, Коутиньо

"Валенсия": Жауме; Вас, Гарай, Габриел, Гая; Солер, Парехо, Коклен, Гедеш; Родриго, Гамейро