"Балаидос" пак се оказа непревземаем за "Реал" Мадрид (ВИДЕО)

"Селта" отстрани столичани от турнира за Купата на краля

"Селта" и "Реал" Мадрид направиха драматично равенство 2:2 в среща-реванш от четвъртфиналите на турнира за Купата на краля. Така, с общ резултат от двата мача 4:3, галисийците продължават напред.

Двубоят на "Балаидос" във Виго започна с очакван натиск на гостите. "Реал" стигна до най-чистото си голово положение през първата част в 26', когато Кристиано Роналдо стреля с глава, вратарят Алварес изби в напречната греда, а при последвалата добавка отново Роналдо от 2-3 м не съумя да реализира.

"Селта" поведе малко преди почивката след автогол на Данило.

През второто полувреме мадридчани бяха по-активни и стигнаха до изравняване в 62'. Тогава Кристиано Роналдо изпълни отлично пряк свободен удар.

Времето течеше, а "Реал" започна да атакува все по-масирано, рискувайки да получи попадение след контраатака. Така и стана - в 85' Даниел Вас направи резултата 2:1 за домакините.

В самия край Лукас Васкес изравни за 2:2 след пас на Бензема, но в четирите минути добавено време "Реал" не успя да стигне до трети гол.

По този начин "Селта" сложи край на "белите" мечти за требъл и стигна до полуфинал.

Тимът от Виго ще разбере името на следващия си съперник в петък, по обяд, когато ще бъде изтеглен жребият.