България изпоти домакина на Световното първенство до 23 години

Спечелената точка осигури място на "лъвиците" в следващия кръг

FIVB

Националният волейболен отбор за жени до 23 години отстъпи на тима на Турция с 2:3 (20:25, 22:25, 25:23, 25:19, 8:15) в мач от груповата фаза на Световното първенство.

"Лъвиците" закономерно загубиха първите два гейма след като инкасираха голям брой непредизвикани грешки. Във следващите две части, момичетата на треньора Атанас Лазаров успяха да надвият представителките на домакините и да стигнат до тай брек.

Петият решителен гейм отново бе белязан от грешки в българското поле и завърши при резултат 8:15 за съперничките ни.

Най-резултатна за нашия отбор бе Силвана Чаушева с 16 точки. Гергана Димитрова добави 15. За туркините Ханде Баладин направи 14.

Въпреки порнажението "лъвиците" са сигурен участник в следващия етап на напреварата. Утре те ще изиграят последния си мач от група "А" срещу тима на Бразилия.