Барселона показа характер и постигна дубъл в Испания (ВИДЕО)

Жорди Алба и Неймар вкараха в мач с 13 жълти и 3 червени картона

Барселона спечели Купата на Краля на Испания след драматичен успех над Севиля във финала на Висенте Калдерон. Хората на Луис Енрике спечелиха с 2-0 след като в продълженията резултатът бе 0-0.

Барселона игра повече от 50 минути с човек по-малко след като в 36-та минута бе изгонен Хавиер Масчерано. Той спря непозволено откъсващия се Гамейро, след грешка на Жерар Пике.

Севиля натисна, но не можа да преодолее защитата на Барса и Марк Андре Тер Стеген, а в един момент андалусците удариха и греда.

Луис Суарес бе заменен принудително със съмнения за разкъсани мускулни влакна на бедрото.

В 90-та минута на мача при една от редките си контри Барселона изработи червен картон на Евер Банега. Меси изведе Неймар и той бе спънат точно пред наказателното поле.

Мачът влезе в продължения, където Севиля вече нямаше никакви сили за съпротива. в 97-та минута Меси пусна превъзходен извеждащ пас към Жорди Алба, който вкара за 1-0 от малък ъгъл.

В 120-та минута втори червен картон от Севиля получи Даниел Карисо, а малко след това Лионел Меси асистира на Неймар за втория гол в мача.

Барселона спечели за 28-ми път Купата на Краля на Испания.