Бивш левскар вкара на Олимпиакос (ВИДЕО)

Шкода (Ксанти) - Олимпиакос 1:3

Юношата на Левски Николай Димитров - Хичо се разписа в последния мач на отбора си Шкода (Ксанти) от четвъртия кръг на гръцкото първенство срещу Олимпиакос. Димитров премина в Гърция като свободен агент това лято, след като премина през турските Касъмпаша, Самсунспор, Болуспор и Манисаспор.

Хичо изравни резултата в 49-та минута, но това не бе достатъчно за победа на неговия тим. Мачът завърши при резултат 1:3, а за гостите се разписаха Дурмаз (42-ра минута) и Фортунис на два пъти (65-та минута от дузпа, 68-та минута).

След мача Олимпиакос е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 12 точки, а тимът от Ксанти е на 8-ма позиция със спечелени 5.

Довечера другият българин в гръцкото първенство Димитър Бербатов излиза със своя ПАОК срещу АЕК. Отборът от Солун е на 10-то място в класирането със само 4 точки от 3 мача. АЕК пък ще се опитат да запазят втората си позиция в шампионата. Очаква се Бербо да стартира като титуляр.