Дания разнищи Уелс и е първият четвъртфиналист на Евро 2020

"Червения динамит" спечели с 4:0

Отборът на Дания е първият четвъртфиналист на Евро 2020! "Червения динамит" разгроми Уелс с 4:0 и продължава към следващата фаза, където ще се сблъска с Нидерландия или Чехия.

На "Йохан Кройф Арена" в Амстердам скандинавците доминираха през целия двубой, ограничиха съперника до едва един точен удар и спечелиха с две попадения - в 27' и 48', на Каспер Долберг, започнал като титуляр вместо контузения Юсуф Поулсен, и по едно на Йоаким Меле и Мартин Брейтуейт - съответно в 88' и дълбоко в добавеното време на двубоя.

Уелс игра с човек по-малко в последните минути заради директен червен картон на влезлия като резерва Хари Уилсън в 90'.

Така Дания се класира за четвъртфиналите в деня, в който се навършват 19 години от сензационния европейски триумф на страната на шампионата в Швеция. За тима това е първо класиране за финалната осмица на европейско първенство от 2004 г. насам, когато домакин на турнира бе Португалия.

В същото време отборът на Уелс разочарова феновете си, след като се провали в опита да повтори подвига от 2016 г. Тогава "драконите" отпаднаха крачка преди финала.