Дибала осигури ценни три точки за "Юве" в борбата за титлата (ВИДЕО)

"Бианконерите" победиха "Лацио" като гост с гол в добавеното време

Отборът на "Ювентус" спечели с 1:0 гостуването си на "Лацио" в среща от 27-ия кръг на Серия "А". Победата за "бианконерите" дойде изключително драматично, а в ролята на герой се озова Пауло Дибала, който отбеляза решителния гол в последните секунди на добавеното време.

Голмайсторът на домакините Чиро Имобиле можеше да открие резултата в 23-ата минута, но мощният му шут бе избит в корнер от Джанлуиджи Буфон. Опитният страж се намеси решително още веднъж при удар на Луис Алберто.

В 30-ата минута Стефан Лихтщайнер прати топката във вратата на "Лацио", но съдията Лука Банти свири нарушение.

В добавеното време Пауло Дибала преодоля двама бранители и със страхотен удар осигури важни три точки за тима на Масимилиано Алегри в битката за скудетото.

С тази победа "Ювентус" събра 68 точки и е на втората позиция с една по-малко от лидера "Наполи", който приема "Рома" на "Сан Паоло" тази вечер от 21:45 ч. Срещата ще бъде излъчена пряко по RING.