Дузпа пречупи българския тим в края на контролата с Русия

"Лъвовете" продължават да са без победа от ноември 2019 г. насам

Българският национален отбор по футбол загуби контролната си среща с участника на европейското първенство - Русия. Мачът се игра в Москва, а домакините победиха само с 1:0 след успешно изпълнен наказателен удар от страна на Алексей Соболев в края на редовното време.

Така "лъвовете" продължават да са без победа от 17 ноември 2019 г. насам, когато успяха да се наложат с 1:0 над Чехия в мач без значение от квалификациите за европейското първенство.

Двата тима не показаха атрактивен футбол, а селекционерът на националите Ясен Петров предприе редица промени в сравнение с предишния контролен мач - равенството 1:1 със Словакия.

Още в 9-ата минута пък Кристиян Малинов получи контузия и се наложи да бъде сменен от Петър Витанов.

Най-чистото положение за "лъвовете" през първото полувреме изпусна Момчил Цветанов. 4 минути след първия съдийски сигнал той не успя да засече топката след разбъркване в наказателното поле.

Иначе за Русия Роман Зобнин и Александър Головин най-често тормозеха българската защита и вратаря Иван Караджов.

През второто полувреме руските футболисти продължаваха да диктуват събитията на терена. На българската врата застана Георги Георгиев, който беше "обстрелван" от ветерана Юрий Жирков и Алексей Соболев.

Именно последният вкара единствения гол в мача. В 83-тата минута Алексей Миранчук тръгна на пробив през центъра. Той задмина Валентин Антов, който посегна към топката и го препъна. Главният съдия Алексей Кулбаков без колебание посочи бялата точка. Зад топката застана Соболев, който преодоля Георги Георгиев без проблем.

Под ръководството на Ясен Петров "лъвовете" все още нямат победа, като това беше пети мач за него.

Във вторник (8 юни) България гостува на световния шампион Франция за поредна проверка.