Едер даде заявка за гол на годината (ВИДЕО)

Вижте гръмотевичното изпълнение на футболиста на "Интер"

Getty Images/Guliver Photos

Футболистът на "Интер" Едер вкара на "Аталанта" един от най-зрелищните голове от началото на сезона в Серия "А". Попадението му обаче не бе достатъчно дори за точка за "нерадзурите", които загубиха с 1:2 гостуването си в Бергамо.

Аталанта направи много силно първо полувреме, след което водеше само с 1:0. "Бергамаските" поведоха в 10-ата минута, когато след ъглов удар се разписа защитникът Андреа Мазиело. Това бе първото попадение с глава, което получава отборът на Франк де Бур от началото на кампанията.

Гостите от Милано заиграха по-агресивно след почивката и изравниха резултата. След късо изпълнение на пряк свободен удар Едер стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Етрит Бериша. По този начин бразилецът с италиански паспорт отбеляза 50-ия си гол в Серия "А".

Играчите на де Бур пропуснаха няколко добри възможност да направят пълен обрат и в 88-ата минута получиха втори гол. Вкара го резервата Маурисио Пиния, който бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Давиде Сантон срещу Франк Кеси.

"Интер" регистрира четвърти пореден мач без победа в италианския елит и заема 14-ото място във временното класиране. След двубоя де Бур заяви, че не знае дали ще бъде треньор на "нерадзурите" в сряда, когато отборът приема "Торино".