Чехия усложни задачата на Хърватия

Мачът завърши 1:1

Хърватия и Чехия завършиха 1:1 на Евро 2020. Резултатът никак не устройва "ватрените", които остават с една точка от първите си два двубоя, докато чехите вече имат 4 и ще дочакат по-спокойно мача си с Англия в последния кръг от груповата фаза.

"Шахматистите" са опрени до стената и ще гонят задължителна победа срещу Шотландия.

Отборът на Хърватия играеше повече с топката, но пък чехите бяха добре групирани и организираха опасни контраатаки.

Двата тима опитваха да се надлъгват и след половин час игра при изпълнение на ъглов удар се стигна до тежък сблъсък между Деян Ловрен и Патрик Шик. Ловрен удари неволно нападателя на "Байер" Леверкузен и му разби носа. Съдията Карлос дел Серо Гранде прегледа ситуацията с ВАР и отсъди дузпа, а Шик се разписа за 1:0. Това бе трети гол за него от началото на шампионата.

Веднага след гола Анте Ребич бе изведен на добра позиция, но стреля силно встрани.

Хърватия започна по-активно второто полувреме и изравни резултата с първата си добра възможност в 47-та минута. Иван Перишич бе намерен на лявото крило, а изстрелът му по диагонала не остави шансове на Томаш Вацлик.

Четвърт час преди края резервата Никола Влашич можеше да изведе "ватрените" напред в резултата, но стреля над вратата.