Италия прати в историята страхотен рекорд от времето на Дино Дзоф

"Скуадра адзура" без получен гол в 1145 минути

Националният отбор на Италия по футбол подобри свой рекорд от времето на легендарния вратар Дино Дзоф за най-много минути без допуснат гол. "Адзурите" се нуждаеха от 88 минути в мача срещу Австрия от осминафиналите на Евро 2020, в които да не инкасират попадение.

След като редовното време приключи при 0:0, избраниците на Роберто Манчини обновиха рекорда на 1145 минути. Серията ще продължи и на четвъртфиналите на Евро 2020.

Между 1972 и 1974 г. Италия не получава гол в 1143 минути. Статистиката включва само редовното време на мачовете, а не и продълженията. Тогава серията на Дзоф, който неизменно е на вратата в този период, е прекъсната срещу Хаити.

За актуалното постижение заслуга имат четирима вратари – Джанлуиджи Донарума (964 минути), Салваторе Сиригу (91), Алваро Краньо (63) и Алекс Мерет (27).

Италия победи с 2:1 след продължения, а на 1/4-финалите ще се изправи срещу победителя от мегасблъсъка Белгия - Португалия.