Италия с убедителна победа на старта на Евро 2020

"Скуадрата" даде сериозна заявка за първото място в групата

Категорична победа за Италия на старта на Евро 2020. "Скуадрата" се наложи с 3:0 над Турция в откриващия мач на шампионата на Стария континент.

През 16 000 зрители на "Олимпико" в Рим тимът на Роберто Манчини направи сериозна заявка за първото място в групата, в която са още отборите на Уелс и Швейцария.

Италия продължи и традицията да не губи на "Олимпико", когато става дума за мачове от големи първенства.

Въпреки че Италия доминираше през целия мач, резултатът бе открит едва в 53-ата минута и то след автогол на Мерих Демирал. Така за първи път в историята на европейските първенства откриващият гол на шампионата всъщност е... автогол.

Футболистът на "Ювентус" не успя да избяга от пътя на топката, и дори й помогна да влезе във вратата за 1:0.

В 66-ата минута Чиро Имобиле се възползва от асистенция на Спинацола за 2:0. Това бе първи гол на Имобиле на голямо футболно първенство.

В 79-ата Лоренцо Инсиние оформи крайния резултат.

За първи път в историята си на европейски финали Италия отбелязва три гола в един мач.

Също така вече в 28 поредни срещи селекцията на Роберто Манчини не познава вкуса на загубата.