Швеция се приближи до 1/8-финалите след минимален успех срещу Словакия

Скандинавците победиха с дузпа

Стабилната защита отново помогна на Швеция на европейското първенство по футбол. Скандинавците победиха Словакия с 1:0 с гол от дузпа на Емил Форсберг 15 минути преди края на мача.

Швеция има 4 точки в групата и е близо до продължаването напред, след като в първия си мач направи 0:0 с Испания.

Първите 45 минути бяха доста скучни, но след почивката играчите на Яне Андерсон се развихриха. Дубравка се намеси решително на два пъти, но точно той бе виновникът за дузпата в полза на Швеция в 77-ата минута. Стражът на словаците фаулира Куаисон в наказателното поле и реферът Зиберт посочи бялата точка, а Емил Форсберг не сбърка.

В края на мача Словакия имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени от германския рефер. Съдията в този двубой имаше двама български помощници - Георги Кабаков и Мартин Маргаритов.