Словакия изненада Левандовски и компания

Фалстарт за "Дружина полска"

Словакия поднесе една от изненадите на старта на Евро 2020, след като победи с 2:1 Полша на Роберт Левандовски. "Дружина полска" не оправда ролята си на фаворит, а освен това завърши мача с 10 души.

Словаците поведоха след автогол на Войчех Шчесни в 18-ата минута. Стражът на "Ювентус" се превърна в първия вратар с автогол на еврофинали.

32 секунди след началото на второто полувреме Карол Линети направи 1:1 с втория най-бърз гол след почивката в историята на шампионатите на Стария континент.

Гжегош Криховяк бе изгонен в 63-ата минута с втори жълт и съответно червен картон, а скоро след това Милан Шкриняр донесе трите точки за "соколите".

Поляците стартират без победа в шест от последните седем големи турнира, на които участват.