Нидерландия чака победителя от България - Швеция

"Лалетата" елиминираха Германия

cev.eu

Нидерландия е първият четвъртфиналист на Евроволей 2021. "Лалетата" победиха Германия с 3:1 гейма (25:22, 23:25, 25:19, 25:23) в зала "Колодрума" в Пловдив.

Във вторник Нидерландия ще срещне победителя от осминафинала България - Швеция. Срещата на 31 август ще бъде от 20:30 ч. и ще може да я гледате на живо по RING, Voyo.bg, както и на btvnovinite.bg.

Съставът на Нидерландия бе считан за фаворит преди началото на мача и оправда очакванията със силна игра в ключовите моменти.

Снимка: cev.eu

Страхотен мач за "лалетата" изигра Анне Бюйс, която заби 28 точки. Ника Даалдероп добави още 22 точки.

За Бундестима, който нанесе единствената загуба на България от началото на турнира, Луиза Липман реализира 22 точки. Лина Алсмайер се отчете с още 18 точки.