Чехия изхвърли олимпийския шампион Франция от Евроволей

Домакините изненадващо победиха "петлите" с 3:0

eurovolley.cev.eu

Сензация на Евроволей! Домакинът Чехия елиминира олимпийския шампион Франция в осминафиналите на турнира. Тимът на Иржи Новак записа категоричен успех с 3:0 (25:22, 25:19, 34:32) в последния двубой от тази фаза.

Така, пред около 4000 зрители в Острава, чехите развалиха дебютното участие на Бруно Резенде начело на Франция и си осигуриха място сред най-добрите 8 на Стария континент за първи път от 2017 г. В четвъртфиналите домакините излизат срещу европейския вицешампион Словения, който отстрани Хърватия с 3:1.

Снимка: eurovolley.cev.eu

Днес над всички за победителите, които загубиха от България с 2:3 в групите, бе Ян Хадрава с 18 точки, а Лукаш Вашина добави 15.

За "петлите" най-резултатен бе Жан Патри с 20 точки, 12 реализира звездата на тима Ървин Нгапет.

Утре спортната телевизия на bTV Media Group - RING, и онлайн платформата VOYO.BG ще излъчат първите два сблъсъка от четвъртфиналите на Евроволей. От 18:30 ч. можете да гледате Нидерландия - Сърбия, а от 21:30 ч. Полша - Русия.