Финалът за Купата на краля: Барселона - Севиля (НА ЖИВО)

Краен резултат: Барселона - Севиля 2:0 (Жорди Алба 97', Неймар 120')

Шампионът на Испания Барселона и победителят в Лига Европа Севиля се сблъскват тази вечер на „Висенте Калдерон“ във финала за Купата на краля.

Срещата може да гледате от 22:30 часа пряко по bTV Action или да следите тук минута по минута.

Каталунците ще се опитат да добавят нов трофей в богатата си витрина, при това насред Мадрид – домът на големите им конкуренти Реал и Атлетико. „Блаугранас“ отпаднаха в ¼-финалите на Шампионската лига именно от Атлетико, чийто стадион днес ще бъде арена на сблъсъка за купата на страната.

Севиля и Барселона закриват сезона с дългоочакван мач. Любопитното е, че настоящата кампания бе открита именно с двубой между тях за Суперкупата на Европа. Тогава, в грузинската столица Тбилиси, каталунците надделяха с 5:4 след продължения.

Успех тази вечер ще донесе на Барселона „куадрупъл“, т.е  четвърти трофей за сезона. „Синьо-червените“ вече завоюваха Суперкупата на Европа, трофея от Световното клубно първенство и титлата в Испания.

Съставите :

Барселона (4-3-3): Тер Щеген - Алвеш, Пике, Масчерано, Алба - Бускетс, Ракитич, Иниеста - Меси, Суарес, Неймар

Севиля (4-2-3-1): Рико -  Мариано, Рами, Карисо, Ескудеро - Ибора, Криковях - Коке, Банега, Витоло - Гамейро.

Първо полувреме

1' минута - Начало на мача!

5' минута - Опасна атака на Севиля. Голмайсторът на андалусийците Кевин Гамейро нахлу в наказателното поле на Барселона, но рейдът му бе спрян от Масчерано. Опитният аржентинец изби.

8' минута - Великолепен пас на Иниеста към Суарес. Уругваецът стреля от въздуха, но топката мина покрай вратата на Севиля.

11' минута - Тики-така отстрана на Барселона. Каталунците се опитват да пробият защитния вал на Севиля. Целият тим на Унай Емери е зад центъра, включително и нападателят Гамейро.

14' минута - Андалусийци поглеждат към вратата на Барса. Центриране в наказателното поле на каталунците завърши с нарушение в тяхна полза. Висенте Ибора изблъска Серхио Бускетс.

16' минута - Ъглов удар за Барселона, който не доведе до нищо опасно пред вратата на Рико...

17' минута - Две добри възможности за Севиля. Първо Витоло проби и намери отлично Коке, но последният стреля неточно. След това обаче топката отново попадна в играч на Севиля. Ударът на Ескудеро обаче бе спасен от стража на Барса Тер Щеген.

23' минута - Първите 45 минути вече са преполовени, а и двата тима продължават да играят доста предпазливо.

27' минута - Севиля се защитава добре и не дава много възможности на триото МСН (Меси, Суарес, Неймар). Това е ключът към успеха срещу Барселона.

29' минута - Дани Алвеш опитва удар от над 20 метра, но топката преминава встрани от целта.

35' минута - Нищо интересно на "Висенте Калдерон"...

37' минута - Червен картон за Масчерано! Барселона остава с 10 души. Аржентинецът бе останал последен в защита и спря откъсващия се Кевин Гамейро.

38' минута - Последвалият пряк свободен удар за Севиля е изпълнен отлично от Евер Банега, но Тер Щеген спасява.

42' минута - Битката се пренесе в центъра на терена. Фаул срещу Неймар, непряк свободен удар в полза на Барселона.

45' минута - Неймар финтира трима бранители на Севиля и подава на Меси, но ударът на аржентинеца е избит в корнер.

Край на първата част: Барселона - Севиля 0:0 (ч.к. за Масчерано от състава на каталунците)

Второ полувреме

* Тактическа смяна в състава на Барселона:

Жереми Матийо на мястото на Иван Ракитич.

46' минута - Начало на втората част!

48' минута - Неймар бе изведен на отлична стрелкова позиция, но главния съдия спря атаката на Барселона заради засада. Повторенията показаха, че такава няма.

50' минута - Греда за Севиля! Евер Банега нямаше късмет. При негов хубав удар от границата на наказателното поле топката  се отклони леко от крака на Жерар Пике, а след това се отби в левия страничен стълб на каталунската врата.

55' минута - Луис Суарес се контузи. Уругваецът не бе фаулиран от играч на Севиля. Феновете на Барселона имат основание да се притесняват.

56' минута - Рафиня влиза на мястото на Суарес.

61' минута - Севиля играе доста страхливо, предвид факта, че е с човек повече.

65' минута - Опасна атака за андалусийците. Удар на Гамейро е избит в корнер.

66' минута - Нов шанс за Севиля. Криховяк стреля. Отново обаче защитник на Барселона застава на пътя на топката.

71' минута - Камерите показват краля на Испания - Фелипе VI.

72' минута - Фаул на Рафиня срещу Евер Банега и пряк свободен удар в полза на "бяло-червените". Играчите на Барселона отново не са доволни от решението на главния съдия Карлос дел Серо и протестират бурно.

76' минута - Меси стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря Рико.

79' минута - Три поредни ъглови удара за Севиля, но отбраната на Барселона се справя. Междувременно наставникът на андалусийци Унай Емери предприема рискована смяна - терена напуска десния бек Мариано, а в игра вече е крилото Йевхен Коноплянка.

86' минута - Коке пробива по десния фланг и се опитва да намери Гамейро. Ако французинът бе с размерите на Шакил О'Нийл може би щеше да засече това центриране...

89' минута - Поредният протест на Неймар срещу съдийско решение завършва с жълт картон за бразилеца.

90' минута - Червен картон за Евер Банега! Севиля също ще доиграе мача в намален състав. Аржентинският плеймейкър се оказа последен в защита срещу далеч по-бързия Неймар и го повали.

Край на редовното време. Барселона - Севиля 0:0. Предстоят продължения!

91' минута - Начало на първото продължение!

92' минута - По 4 жълти и 1 червен картон за двата тима. Криховяк от състава на Севиля е декориран в жълто за фаул срещу измъкващия се Неймар.

97' минута - 1:0 за Барселонаааа! Жорди Алба бележи. Отличен пас на Меси и още по-добър завършващ удар на левия бек.

102' минута - Жълтите картони продължават да валят. Коноплянка също се сдоби с такъв.

104' минута - ... както и Серхио Ескудеро.

105' минута - Стражът на Севиля запазва шансовете на своите за триумф днес. Рико спаси последователно опасни удари на Пике и Дани Алвеш.

106' минута - Начало на второто продължение!

* Смяна в състава на Севиля - Фернандо Йоренте на мястото на Висенте Ибора.

110' минута - И главния съдия Карлос дел Серо се контузи, но отказва смяна.

111' минута - Играта е подновена.

113' минута - Нелоша атака на Севиля. Коноплянка центрира, но Бускетс избива в ъглов удар.... Той не води до нищо опасно пред вратата на "блаугранас."

116' минута - Контраатака на Барселона е спряна с цената на нарушение. Потърпевш отново е Неймар.

119' минута - Трета и последна смяна в състава на Барселона. Сержи Роберто на мястото на голмайстора Жорди Алба.

120' минута - Червен картон за Даниел Карисо! Севиля остава с 9 човека.

120' минута - 2:0 за Барселона. Неймар слага точка на спора. Меси с втора асистенция.

Край на мача! Барселона - Севиля 2:0. Каталунците печелят Купата на краля за 28-и път в своята история.