"Фиорентина" би "Болоня" и излезе на шесто място в Серия А

Калинич вкара единственото попадение в 31-ата минута от дузпа

"Фиорентина" победи "Болоня" с 1:0 като гост в първи мач от 11-ия кръг на италианската Серия А.

В 7-ата минута словенецът Йосип Иличич стреля, но топката удари гредата, а в 25-ата минута гол на Никола Калинич беше отменен поради засада.

Иличич изпълни пряк свободен удар, топката се отби в гредата и Калинич с глава я вкара в мрежата, но страничният съдия вдигна флага за засада.

"Виолетовите" стигнаха до трите точки с гол от дузпа на Калинич в 31-а минута. Реферът посочи бялата точка за нарушение на капитана на домакините Даниеле Гасталдело, който за проявата си получи директен червен картон.

С човек повече, "Фиорентина" успя да удържи трите точки и се изкачи на 6-о място в класирането преди останалите мачове от кръга. "Болоня" е 14-и с 13 точки.