"Фиорентина" стъписа "Рома" насред Рим (ВИДЕО)

Шеста поредна победа за "виолетовите" в похода им към Лига Европа

"Фиорентина" победи "Рома" с 2-0 в един от най-интересните мачове от 31-ия кръг на Серия А. И двата гола на Стадио "Олимпико" в Рим паднаха през първото полувреме на срещата, а с тях отборът на Стефано Пиоли увеличи серията си от поредни победи на 6 мача.

"Рома" играеше за задължителни три точки в битката си за квота за Шампионска лига, но допусна елементарен гол още в 7-та минута. Марко Бенаси бе оставен абсолютно сам в наказателното поле при разбъркване след свободен удар и той откри за гостите.

Последва натиск на столичани и няколко спасявания на вратаря Марко Спортиело, както и греда, ударена от Един Джеко.

В 39-та минута Джовани Симеоне вкара втори гол за "Фиорентина" след нова безумна изява на защитата на "Рома".

След почивката натискът на "вълците" стана тотален, но те удариха още 2 греди, а Един Джеко и Раджа Наинголан се отчетоха със сериозни пропуски.

С шестата си поредна победа "Фиорентина" изпревари "Сампдория" и "Аталанта" и вече е седми, докато "Рома" рискува да бъде задминат от "Интер" и "Лацио" и да изпусне третото място.