С гол в последната секунда "Милан" покоси "Рома"

"Росонерите" постигнаха първа победа за сезона в Серия А

"Милан" и "Рома" си спретнаха страхотен спектакъл за щастие на феновете по трибуните на "Джузепе Меаца". Двата тима завършиха при резултат 2:1, като победата за "росонерите" дойде в последната секунда на мача.

Две попадения в срещата бяха отменени след консултация на рефера със системата за видеоповторение.

"Милан" поведе в края на първо полувреме, в което и двата отбора направиха пропуски. Рикардо Родригес центрира по земя към далечната греда, а за Франк Кеси оставаше само да прати топката в противниковата врата.

"Рома" реши да търси изравнителното попадение през второто полувреме и атаките на "вълците" зачестиха. В 60-ата минута дойде заветния гол. Федерико Фасио успя да направи резултата 1:1 с прецизен шут.

Минути след това и Гонсало Игуаин вкара, но съдията изгледа ситуацията на повторение и отмени гола заради засада.

В 80-ата минута пък се разписа Стивън Нзонзи. Системата VAR отново влезе в употреба, за да бъде отменено и това попадение за игра с ръка.

Патрик Кутроне се превърна в герой за "Милан" буквално в последните секунди на двубоя. Игуаин изведе влезлия като резерва свой съотборник и той хладнокръвно открадна трите точки в 95-ата минута.