"Интер" отнесе "Каляри" като гост и отново подгони европейските квоти (ВИДЕО)

Успех с 5:1 за "нерадзурите"

"Интер" постигна най-внушителната си победа от началото на шампионата при гостуването си на "Каляри". Отборът на Стефано Пиоли спечели с 5-1 на остров Сардиня и изпревари в класирането "Милан" и "Лацио", като вече е 5-ти.

Тимът от Милано откри резултата в 34-та минута, след като извеждащ пас на Евер Банега намери Иван Перишич и хърватинът вкара с левия крак. Това бе облекчение за гостите, които в началото можеха и да изостанат в резултата ако Гари Медел не бе изчистил топката от голлинията със "задна ножица".

Евер Банега вкара втория  гол за "Интер" в 39-та минута с перфектно изпълнен свободен удар. В 42-та минута Марко Бориело върна един гол за "Каляри" и до края на полувремето домакините натиснаха, но без допълнителен резултат.

Още в началото на втората част Иван Перишич вкара за 1-3 след добра комбинация с Икарди. Това прекърши съпротивата на островитяните, които пуснаха и още голове.

Мауро Икарди се разписа от дузпа за 1-4, а минута преди края първия си гол за "Интер" отбеляза Роберто Галярдини.