"Интер" се поразклати, но не сбърка срещу "Беневенто" (ВИДЕО)

Синьо-черните нанесоха 7-ма поредна загуба на новака

"Интер" победи с 2-1 "Беневенто" като гост и записа 6-та победа от 7 мача през сезона в Серия А. Грандът от Милано започна мотивирано мача срещу един от аутсайдерите в дивизията и в ранен етап натрупа солидна преднина.

В 18-та минута Марсело Брозович откри резултата след асистенция на Антонио Кандрева. Само 4 минути по-късно Брозович вкара и втори гол. Хърватинът завъртя топката в мрежата от свободен удар и в този момент се очертаваше, че се задава поредният кошмар за "Беневенто".

"Жълто-червените" бяха допуснали 6 поредни загуби до момента и бяха вкарали едва един гол, при това още в първия си мач. Те обаче заиграха доста по-освободено и стигнаха до удар в гредата, а при добавката топката влезе, но голът бе отменен.

След още едно опасно положение, създадено от Марко Д'Алесандро, "Беневенто" все пак върна един гол. Марко Д'Алесандро го вкара 3 минути преди края на първата част.

След почивката голмайсторът за домакините, който изигра много силен двубой, удари греда, но до повече опасни положения новаците не стигнаха.

"Интер" изигра малко по-лежерно втората част, но все пак стигна до победата, която задържа отбора на Лучано Спалети на 2 точки от върха на класирането.