Италия чака България или Германия на четвъртфинал

"Скуадрата" победи Латвия в три гейма

CEV

Мъжкият национален отбор по волейбол на Италия се класира за четвъртфиналите на европейското първенство, след като победи Латвия. В следващата фаза на турнира "Скуадра"-та ще играе срещу България или Германия.

Осминафиналът между "лъвовете" и Бундестима започва в 20:00 ч. днес (12 септември) и може да го гледате пряко по RING и на сайта btvnovinite.bg.

Италианските волейболисти успяха да победят с 3:0 (25:14, 25:14, 25:16) непретенциозните си съперници от Латвия, които за първи път излязоха от груповата фаза на европейското първенство.

Снимка: CEV

Със силна игра 6-кратните европейски шампиони обаче не допуснаха никаква изненада. Само в първия гейм до 10-та точка латвийците успяха да дадат отпор, а след това възпитаниците на Фернандо де Джорджи не им оставиха шансове.

Най-резултатен за тима на Италия, който от 1987 г. винаги е в топ 8 на Европа, беше Даниеле Лавия с 13 точки.

Снимка: CEV

До момента е ясен само един от четвъртфиналите. Полша и Русия ще мерят сили на 14 септември за място в топ 4 на Европа.

Гледайте мача България - Германия пряко по RING от 20:00 ч., както и на сайта btvnovinite.bg. Коментарното ни студио започна 15 минути преди срещата!