Юношеските национали загубиха от Испания в Бургас (ВИДЕО)

"Лъвчетата" отпаднаха от Евро 2015 /U17/

manager.bg

Националният тим на България загуби с 1:2 от Испания във втория си мач от група „А” на Европейското първенство за юноши до 17 години, игран на стадион "Лазур" в Бургас. Това бе второ поражение за "лъвчетата" и те отпадат от турнира.

Резултатът бе открит от Хосе Луис Саласар - Куки в 11-тата минута. Той оползотвори отлична заучена комбинация.

В 35-тата минута защитник на Испания върна топката към стража Алехандро Сантоме, но той не успя да я обработи и я подари на Тонислав Йорданов. Нападателят на Литекс се възползва от този неочакван подарък и вкара за 1:1.

Малко след началото на втората част "Ла Фурия" обаче пак поведе. Испанците матира българската отбрана. Този път при центриране от фаул Франсиско Хосе Виялба остана непокрит около точката на дузпата, стреля по земя и преодоля Наумов за 2:1.

В 68-та минута вратарят на Испания сбърка отново, топката попадна в Георги Русев, но той не съумя да отбележи.

Вижте няколко кратки отзива след мача и мненията на президента на БФС Борислав Михайлов, на селекционера на нашия тим Александър Димитров, на автора на гола за българите Тонислав Йорданов и на бившия национален играч и посланик на турнира Мартин Петров.

Така България отпада от първенството още преди последния си мач срещу Австрия, който е във вторник от 17:00.