"Юве" мина и през "Лацио". Роналдо отново не вкара, но асистира

Успех с 2:0 за гранда от Торино

Шампионът на Италия "Ювентус" победи "Лацио" с 2:0 в мач от втория кръг на Серия "А". Миралем Пянич в 30-ата минута изведе домакините напред, а в 75-ата минута Марио Манджукич оформи крайния резултат.

В 11-ата минута Сенад Лулич бе оставен непокрит и стреля много опасно, но Войчех Шчесни спаси.

В 19-ата минута "Юве" бе много близо до гол. Първо, Сами Кедира прати топката в лявата греда на Томас Стракоша, а веднага след това вратарят на "Лацио" спаси фалцов изстрел на Федерико Бернардески.

В 30-ата минута Миралем Пянич даде аванс на "бианконерите" след удар от извън наказателното поле.

След подновяването на играта Кристиано Роналдо можеше да открие головата си сметка за "Старата госпожа", но ударът му с глава не бе точен.

В 70-ата минута Роналдо отправи мощен удар, но Стракоша се справи. Пет минути по-късно португалецът получи нова възможност, а стражът на "Лацио" отново се намеси добре, но топката попадна в Манджукич и той покачи на 2:0.