Ювентус най-накрая с победа в Серия "А"

Шампионът на Италия надигра Болоня с 3:1

Ювентус спечели първа победа на собствения си стадион от началото на сезона, надигравайки последния в класирането Болоня с 3:1.

Домакините създадоха две възможности още в първите минути, но сензационно в 5-ата минута гостите откриха резултата с гол на Антони Муние. Това създаде напрежение по трибуните, но Ювентус продължи да доминира и да създава голови възможности.

Логичното се случи в 33-ата минута, когато Алваро Мората изравни след подаване на Сами Кедира. В началото на второто полувреме Пауло Дибала изведе домакините напред в резултата с гол от дузпа, а крайното 3:1 оформи най-добрият футболист на терена Сами Кедира.

С този успех "бианконерите" излязоха на 12-то място в класирането с осем точки, а в следващия кръг гостуват на Интер.