Класика за Милан в дербито на Милано (ВИДЕО)

"Росонерите" отнесоха Интер с 3:0

В голямото дерби на Италия, "Дерби дела Мадонина", Милан победи Интер с категоричното 3:0. Двубоят беше равностоен в по-голямата част от времето. Резултатът беше открит от бразилския защитник Алекс в 35-та минута, който вкара с глава.

След почивката "нерадзурите" вдихнаха оборотите и в 69-та минута главният съдия отсъди дузпа в тяхна полза за нарушение на Алекс срещу Мауро Икарди. Именно потърпевшият застана зад топката, но нацели лявата греда. Това даде импулс на Милан и футболистите на Синиша Михайлович бързо удвоиха аванса си в 73-та минута чрез Карлос Бака, който отбеляза своя 11-ти гол през сезона. Само 4 минути по-късно Нианг довърши съперника с трети гол.

След тази победа Милан заема шесто място във временното класиране с актив от 36 точки, докато Интер е на четвърта позиция с 5 повече.