Колосален вратар изстреля Интер на върха в Серия "А" (ВИДЕО)

Вижте героичните намеси на Самир Ханданович

Getty Images/Guliver Photos

Интер излезе отново на лидерската позиция в Серия "А", след победа с 1:0 над гостуващия отбор на Рома. Това бе шестият успех с този резултат за "нерадзурите", които вече имат преднина от 1 точка пред "вълците".

Единствения гол реализира Гари Медел в 31-ата минута. Чилийският национал се разписа с прецизен далечен изстрел извън наказателното поле на гостуващия тим и по този начин откри головата си сметка в италианския шампионат.

Огромна заслуга за триумфа на Интер имаше вратарят Самир Ханданович, който отрази 9 изстрела на противниковите футболисти. Словенският национал направи фантастично тройно спасяване в 61-ата минута.

Футболистите на Руди Гарсия, които за първи път от половин година насам не успяха да се разпишат във вратата на съперника, доиграха мача с човек по-малко. В 73-ата минута втори жълт картон получи Миралем Пянич.