ЛА Галакси победи Клуб Америка, Джерард дебютира (ВИДЕО И ГАЛЕРИЯ)

Роби Кийн блести за американците, вкара красив гол

Стивън Джерард игра едно полувреме за своя Лос Анджелис Галакси при успеха с 2:1 срещу Клуб Америка в първа среща от турнира International Champions Cup.

Легендата на Ливърпул носи екип, различен от този на мърсисайдци за пръв път в 27-годишната си кариера.

Полузащитникът, очаквано, игра само 45 минути, в които беше впечатляващ. Джерард показа отлична техника, както и марковите си дълги подавания. Той дори бе близо до това да запише името си сред голмайсторите.

Клуб Америка откри резултата в 12-ата минута. Карлос Кинтеро бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка, пускайки топката между краката на американския страж Брайън Роу.

В 22-ата минута Джерард можеше да отбележи в дебюта си, но ударът му от 12 метра бе спасен от вратаря на мексиканците Уго Гонсалес.

Когато всички се бяха фокусирали върху изявите на Стиви Джи, неговият съотборник – ветеранът Роби Кийн, напомни, че има и други големи играчи на терена. Малко преди края на първата част ирландецът вкара страхотен гол. Нападателят получи неудобен пас от над 50 метра, но си спря топката по перфектен начин, след което я прати в противниковата мрежа със завидно хладнокръвие.

Треньорът на Лос Анджелис Галакси Брус Арина направи няколко смени в състава си на почивката. Бившият национален селекционер на САЩ извади Джерард и Кийн. Това оказа негативно влияние върху мача, чиито темпо и качество значително спаднаха.

Все пак в 80-ата американците стигнаха до победен гол. Опитният Алън Гордън се възползва от центриране на Раул Мендиола и вкара с глава – 2:1.

Следващият мач от програмата на International Champions Cup e Сан Хосе - Клуб Америка. Двубоят може да гледате в сряда от 22:00 часа по RING.BG.