"Лацио" най-после победи у дома (ВИДЕО)

"Римските орли" разгромиха с 4:0 "Кротоне" на Александър Тонев

Отборът на "Лацио" записа първа победа на "Олимпико" от 2 месеца насам. "Римските орли" разгромиха с 4:0 тима на "Кротоне" в мач от 18-ия кръг на Серия "А".

Гостите се държаха достойно през първото полувреме и на почивката резултатът бе равен - 0:0. През второто полувреме римляните вдигнаха оборотите и в 55-а минута Джордан Лукаку откри резултата с първия си гол с екипа на "Лацио" .

Треньорът на "Кротоне" потърси промяна в атака и в 65-а минута пусна в игра българския национал Александър Тонев, който замени румънеца Адриан Стоян. Това не донесе очаквания резултат, а напротив - "Кротоне" инкасира още три гола до края.

Чиро Имобиле вкара за 2:0 в 78-ата минута, с което прекъсна голова си суша от 324 минути без отбелязано попадение. Така той изпълни обещанието за нов гол, което даде на съотборниците си на коледното парти на тима по-рано през седмицата.

Сенад Лулич направи 3:0 в 86-ата минута, а Фелипе Андерсон оформи крайното 4:0 в 89-ата.

С този успех "Лацио" запази петата си позиция в Серия "А" с 36 точки, докато Тонев и "Кротоне" са 16-и с 15 пункта.