"Леганес" продължава да мечтае за паметен пробив за Купата на Краля (ВИДЕО)

Скромният тим от мадридското предградие взе добър аванс срещу "Виляреал"

"Леганес" победи с 1-0 "Виляреал" в първи осминафинален мач от турнира за Купата на Краля на Испания. Малкият столичен клуб, който за първи път в историята си стига до тази фаза на турнира, успя да се добере до нелоша преднина преди реванша благодарение на гола на Нордин Амбрабат в началото на второто полувреме.

В 50-та минута мароканецът се възползва от неуверените действия на младият защитник Пау Торес и на вратаря Мариано Барбоса и вкара от малък ъгъл. Както преди гола, така и след него отборът на "Виляреал" игра невзрачно и разочарова привържениците си.

"Жълтите", които се борят за квота за Шампионската лига и продължават да играят в Лига Европа напролет, много рядко застрашаваха вратата на "Леганес", а накрая не успяха дори да натиснат сериозно съперника си.

Домакините пък се защитаваха много организирано и продължават да имат съвсем реални надежди за стигане до исторически 1/4 финал. Реваншът на "Естадио де ла Серамика" е следващата седмица.