Марио Манджукич излъга "вълците"

"Ювентус" продължава без загуба в Серия "А"

Шампионът "Ювентус" победи с 1:0 "Рома" у дома в дербито на 17-ия кръг в Серия "А". "Бианконерите" продължават без загуба в шампионата и остават на върха с 49 точки, на 8 пред втория "Наполи".

"Вълците" вече са десети с 24 точки.

Домакините взеха инициативата от самото начало, но Робин Олсен няколко пъти се намеси решително при удари на Алекс Сандро и Кристиано Роналдо.

Шведът обаче нямаше какво да направи в 35-ата минута, когато Матия Де Шилио центрира отдясно и Марио Манджукич с глава се разписа за 1:0.

И след почивката футболистите на Старата госпожа бяха по-активните на терена, а в 69-ата минута гол на Джорджо Киелини бе отменен заради нарушение срещу Олсен.

"Рома" можеше да изравни в последната 90-ата минута, но Войсчек Счезни улови топката след удар с глава на Брайън Кристанте.

В добавеното време резервата Дъглас Коста се разписа след пас на Роналдо, но голът му бе отменен след намесата на VAR.