Марица на осминафинал в Европа!

Пловдивчанки спечелиха и реванша срещу белгийския Дофин (Шарлероа)

CEV

Женският отбор на Марица (Пловдив) се класира на осминафинала на европейския турнир за Купата на CEV. Пловдивчанки спечелиха и реванша срещу белгийския Дофин (Шарлероа) и преминаха в следващия етап, след като в първия мач постигнаха чиста победа с 3:0 като гости.

Първоначално Марица поведе с 25:21, но белгийският отбор не се бе отказал и изравни след 25:17. В третата част обаче дойде "заветния" гейм - 25:15, който прати пловдивчанки в следващия кръг.

Въпреки че в третата част Иван Петков даде шанс и на по-младите състезателки, тези от тима на Дофин нямаха вече особено настроение. В същото време домакините се забавляваха и натрупаха сериозна преднина от самото начало - 9:3. Така Марица приключи всичко в срещата след победа с 3:1 (25:21, 17:25, 25:15, 25:13).

Отборът на Марица направи 12 точки от блокада срещу 5 за съперника, а от сервис също Жълто-сините бяха по-ефективни с 10 аса срещу 9.

Най-резултатна с 15 точки бе Ани Радичева (3 аса, 2 блокади, 31% в атака). Радосвета Тенева добави 14 (3 блокади, 44% в нападение).

На осминафинал момичетата от Марица очакват победителя от двойката Шверинер (Шверин, Германия) - УП Оломоуц (Оломоуц, Чехия). В първата среща германките спечелиха с 3:0, а реваншът е утре (12-ти ноември).