Меси се включи в рецитала на Дембеле за класика на "Барселона"

Каталунците се класираха за 1/4-финалите на Купата на Краля след 3:0 срещу "Леванте"

Мисия "Обрат" беше завършена успешно от Ернесто Валверде и неговите футболисти. Наставникът, за разлика от миналата седмица, заложи на титулярите в този двубой и това се оказа правилното лекарство за "Барселона". 3:0 срещу "Леванте" на "Камп Ноу" бе достатъчно за отстраняването на съперника с общ резултат 4:2.

Меси, Дембеле и Коутиньо формираха нападателното трио, а аржентинецът влезе в ролята на фалшива деветка.

Начален домакински натиск нямаше, а пробуждането на домакините настъпи към 20-та минута, когато оборотите осезаемо бяха вдигнати. Опасните положения се увеличиха стремглаво, а в пореден мач вратарят на гостите Айтор Фернандес изуми със спасяванията си.

Неговата магия обаче изведнъж се прехвърли върху Усман Дембеле. Французинът в рамките на две минути реализира два гола с асистенции на Лионел Меси.

Аржентинецът на свой ред отбеляза през второто полувреме и ознаменува 660-тия си мач с "Барселона" с попадение.

В славната си кариера Меси вече има 576 гола, 226 асистенции, 467 победи, 43 хеттрика и 33 титли.

До края на срещата "Барселона" намали оборотите и въпреки това имаше още няколко възможности да отбележи чрез резервите Денис и Луис Суарес.

В последните минути на мача "Леванте" бе на ръба да реализира, но гредата помогна на Силесен.

Жребият за 1/4-финалите ще бъде утре от 18:00 ч. българско време. За тази фаза освен "Барселона" се класираха още "Реал" Мадрид, "Валенсия", "Хетафе", "Жирона", "Севиля", "Бетис" и "Еспаньол".

Възможно е да има Ел Класико, каталунско или андалусийско дерби.

Първите мачове са следващата седмица, а реваншите в края на месеца.

Двубоите от Купата на Краля може да гледате по bTV Action, RING и на Voyo.bg. Финалът е на 25 май.