"Милан" навлезе в нова негативна серия след домакинска загуба от "Аталанта" (ВИДЕО)

"Росонерите" загубиха с 0:2 и остават на 11-ата позиция в Серия "А"

"Милан" отново влезе в негативна серия, след като загуби у дома от "Аталанта" с 0:2 в мач от 18-ия кръг на Серия "А". Поражението е второ поредно за "росонерите" в калчото след разгрома с 0:3 от "Верона" в междинния кръг през седмицата.

Футболистите на Дженаро Гатузо изпитваха сериозни трудности в изнасянето на топката, а всяко центриране от статично положение в наказателното им поле вещаеше голова опасност.

Брайън Кристанте откри резултата в полза на "черно-сините" в 32-ата минута след центриране от фаул и неубедителна намеса на вратаря на Милан Джанлуиджи Донарума.

Влезлият като резерва Йосип Иличич вкара втория гол за тима от Бергамо в 71-ата минута. Словенецът засече топката отблизо след перфектно центриране от ляво на Леонардо Спинацола.

Това поражение остави "Милан" на 11-ото място в Серия "А" с 24 точки, докато "Аталанта" вече има 3 точки повече и се изкачи на 7-ма позиция.