"Милан" отново не успя. "Сасуоло" си тръгна с трите точки от "Сан Сиро"

Грандът от Милано доигра срещата с 10 човека

"Милан" записа трети мач в италианската серия "А" без победа в актива си. След равенството 1:1 в градското дерби с "Интер" и поражението с 3:4 от "Фиорентина", този път "росонерите" допуснаха обрат и загубиха с 1:3 от "Сасуоло" у дома.

"Милан" доигра мача с 10 човека, след като в 77-ата минута Романьоли получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Грегоар Дефрел.

Именно капитанът на "росонерите" откри резултата в 21-ата минута с удар с глава.

След това започна рециталът на "Сасуоло". В 24-ата Джанлука Скамака вкара за 1:1, в 33-ата Симон Кяер си отбеляза автогол. В 66-ата във вратата на Менян се разписа и Доменико Берарди.

Така Сасуоло спечели втори пореден мач на като гост срещу "росонерите" след 2:1 през пролетта.

След загубата Златан Ибрахимович и компания остават втори с 32 точки.