"Милан" пречупи 9 от "Болоня" в луд мач с шест гола

Ибрахимович си вкара автогол, но после се реваншира

"Милан" победи драматично "Болоня" с 4:2 в мач от 9-ия кръг на Серия "А".  Двубоят бе изключително вълнуващ, като домакините, които завършиха с 9 души, успяха да се върнат в мача след изоставане с 0:2.

Златан Ибрахимович си отбеляза автогол, но все пак реализира и четвъртото попадение във вратата на съперника.

"Милан" е лидер в класирането с 25 точки, а "Болоня" е осми с 12 точки.

Гостите от Милано поведоха в 16-ата минута след добра контраатака, завършена от Рафаел Леао.

Още в 20-ата минута "Болоня" остана с 10 души след директен червен картон на Адама Сумаоро.

"Милан" удвои в 35-ата минута с удар от дистанция на Давиде Калабрия.

Златан Ибрахимович си вкара автогол в 49-ата минута, а само две минути по-късно домакините успяха да изравнят резултата чрез Муса Бароу.

"Болоня" остана с двама по-малко на терена, след като Роберто Сориано бе изгонен с директен червен картон в 58-ата минута. Първоначално съдията Валери подмина ситуацията, но я преразгледа с ВАР и прати преждевременно играча към душовете.

Бенасер със страхотен удар от воле вкара топката в десния ъгъл на вратата на Скорупски за 3:2 в 84-ата минута. Ибрахимович оформи крайното 4:2 в 90-ата минута.