"Наполи" обърна и разгроми "Лацио" на "Олимпико"

"Адзурите" съсипаха "римските орли" за едно полувреме

"Наполи" стигна до разгромна победа с 4:1 при гостуването си на "Лацио" в среща от междинния 5-и кръг на Серия "А".

На "Олимпико" гостите доминираха преди паузата, но домакините бяха по-ефективни и в 30-ата минута, след асистенция на Имобиле, Де Фрай откри резултата.

При една от атаките на неаполитанците Хамшик уцели гредата и така до почивката авансът на "Лацио" остана факт.

През втората част обаче гостите отново притиснаха своя съперник и материализираха превъзходството си само за 14 минути след подновяването на играта. Първо се разписа Кулибали в 54-ата минута, а само две по-късно точен беше и Кайехон - 2:1 за тима на Маурицио Сари.

После в 59-ата минута Мертенс вкара рядко красив гол като прехвърли вратаря Стракоша и това уби интригата в мача.

Нещастията за "Лацио" след контузии на Де Фрай и Бастос преди паузата, впоследствие продължиха и с травма на Баста. Треньорът Симоне Индзаги вече беше изчерпал правото си на смени и затова домакините доиграха срещата с 10 души.

Крайното 4:1 за "Наполи" фиксира Жоржиньо от дузпа в добавеното време на двубоя.

Така "Наполи" отново е на върха в Серия "А" с пълен актив от 15 точки. "Лацио" пък се свлече на 6-то място с 10.