"Наполи" изтръгна много ценна победа над "Рома" (ВИДЕО)

Дрийс Мертенс и Пепе Рейна - герои за "партенопеите"

"Наполи" победи "Рома" с 2-1 в най-очаквания мач от 27-ия кръг на Серия А. Отборът на Маурицио Сари по този начин се доближи само на 2 точки до "вълците", които заемат второто място в класирането.

Дрийс Мертенс вкара и двата гола за "Наполи" в напеченото дерби на Стадио "Олимпико". Белгиецът отбеляза първото попадение в 26-та минута след блестяща асистенция на Марек Хамшик.

В началото на второто полувреме Лоренцо Инсинье бе играчът, който изработи попадението на Мертенс.

Отборът на "Рома" не се предаде и постоянно атакуваше, но на няколко пъти бе отказан от Пепе Рейна, а веднъж Мохамед Салах удари греда.

В 89-та минута Кевин Строотман все пак върна един гол след страхотен пробив и подаване на Диего Пероти. В 5-минутното продължение драмата стана пълна. "Рома" можеше да стигне и до изравняване, но Пепе Рейна в два случая, а и веднъж гредата предотвратиха това.