"Наполи" отнесе "Каляри" и заплете допълнително битката за място в Шампионска лига (ВИДЕО)

3-1 за неаполитанците

"Наполи" не остави шанс на "Каляри" на Стадио Сан Паоло и с победа 3-1 застана на второто място в класирането в Италия след 35 изиграни мача. Срещата се превърна в рецитал на белгиеца Дрийс Мертенс, който навършва 30 години точно в деня на мача. Мертенс вкара 2 гола за победата и асистира на Лоренцо Инсинье за третото попадение на своите.

Публиката в Неапол бе вдигната на крака още във втората минута, когато Фаузи Голам центрира отляво и Мертенс бутна топката в мрежата за 1-0. "Наполи" имаше тотално надмощие през първото полувреме, но не можа да го материализира с още голове.

В началото на втората част обаче това се случи. В 49-та минута Дрийс Мертенс стреля прецизно от границата на наказателното поле и направи 2-0. Двайсетина минути по-късно той подаде на Лоренцо Инсинье, който вкара трети гол за "Наполи". С попаденията си срещу "Каляри" Мертенс вече има 24 и е само на гол от водачите в голмайсторската листа на Серия А - Андреа Белоти и Един Джеко.

В последните секунди на мача Диего Фариас вкара един гол за гостите от Сардиня. Той обаче не помрачи по никакъв начин настроението на феновете на "Наполи", чиито отбор вече е втори в класирането, като изпревари с точка "Рома". В неделя римляните играят своя мач от 35-ия кръг като гост на "Милан". В същото време "Наполи" се доближи на 7 точки от лидера "Ювентус", но шансовете за титла на неаполитанците са по-скоро илюзьорни.