55 години по-късно: Англия удари Германия на "Уембли" и продължава да мечтае

"Трите лъва" на четвъртфинал в Евро 2020 след успех с 2:0

Англия сложи край на серията от седем мача без победа срещу Германия на "Уембли"! "Трите лъва" спечелиха с 2:0 в осминафиналите на Евро 2020 и продължават да мечтаят за първи триумф на голям форум от 1966 г. насам. Именно във финала на мондиала преди 55 години е и предишният успех на островитяните срещу вечния съперник в елиминациите на значим турнир. Тогава Англия побеждава Германия с 4:2 след продължения.

Тази вечер, пред над 40 000 зрители в Лондон, тимът на Гарет Саутгейт взе своето през втората част. Рахийм Стърлинг даде аванс на островитяните в 75', засичайки центриране на Люк Шоу.

Седем минути по-късно Бундестима пропиля златна възможност - Томас Мюлер бе изведен сам срещу вратаря Джордан Пикфорд, но стреля неточно.

В края на двубоя Хари Кейн се възползва от подаване на влезлия като резерва Джак Грийлиш, за да оформи крайното 2:0.

Следващият съперник на Англия ще бъде победителят от двойката Швеция - Украйна, които се сблъскват в късния мач тази вечер - последен от осминафиналната фаза на турнира.