Българите в Пекин - ден 7

Петима родни спортисти ще вземат участие

Петима български атлети ще вземат участие в седмия ден от Зимните олимпийски игри в Пекин.

След 11:00 ч. четири родни биатлонистки - Милена Тодорова със стартов №6, Лора Христова с 61, Мария Здравкова с 66 и Даниела Кадева с 86, се впускат в спринта на 7.5 км. Надеждите са, че те ще подобрят класирането си от индивидуалната надпревара, в която останаха извън топ 50.

От 11:45 ч. Владимир Зографски ще направи последните си тренировъчни опити на голямата шанца. Квалификациите започват в 13:00 ч. Самоковецът преследва влизане сред най-добрите 50, което ще му осигури класиране за финала в събота.

Зографски завърши на 22-о място в състезанието на нормалната шанца.

Утре в Пекин ще бъдат разпределени 7 комплекта медали в 7 вида спорт - биатлон, дисциплината Супер-Г в женските алпийски ски, класиката на 15 км в мъжкото ски бягане, женската надрпеварата на 1000 м в шорттрека, мъжкия скелетон, мъжкия сноуборд халфпайп, както и състезанието на 10 000 м в мъжкото скоростно пързаляне с кънки.