Пето място с бухалки и шесто с топка за Воложанина в Ташкент (ВИДЕО)

Българката направи своя дебют на Световна купа по художествена гимнастика

БФХГ

Българката Татяна Воложанина завърши на пето и шесто място на финалите на отделните уреди при дебюта си на Световна купа по художествена гимнастика.

В Ташкент, Узбекистан родната представителка се справи на ниво, като за съчетанието си с бухалки получи оценка от 24,500 точки, която ѝ отреди пето място в крайното класиране.

Ниската оценка предизвика гнева на президента на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева, която обяви съдийството за скандално.

"Кога правилникът ще се прилага еднакво за всички???? Така ли ще съдийствате на Олимпиада в Токио??? СРАМ!!!!!", написа тя.

За композицията с топка Воложанина беше оценена с 23,850 точки и остана шеста.

На Световната купа в Ташкент, за разлика от тази в София, участие взеха двете звезди на руската гимнастика - близначките Дина и Арина Аверини. Дина стана първа на обръч, а Арина - на бухалки и топка.

Двете българки, които ще участват на олимпийските игри - Катрин Тасева и Боряна Калейн, са с контузии след състезанието у нас и не пътуваха за Узбекистан.

В многобоя Воложанина завърши на девето място, а другата българска представителка - Ева Брезалиева е 24-та.