"Реал" Мадрид би дузпата на "Фуенлабрада"... два пъти

"Белите" на крачка от осминафиналите за Купата на Краля

"Реал" Мадрид се наложи с 2:0 като гост на третодивизионния "Фуенлабрада" в първи мач между двата тима от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля.

И двете попадения за "кралете" бяха отбелязани през втората част от дузпи.

Първата от тях, в 63-ата минута, беше реализирана от Марко Асенсио. При нея нарушението започна извън наказателното поле, но главният съдия реши да посочи бялата точка.

Втората, в 80-ата минута, бе превърната в гол от Лукас Васкес. Резервата на "Фуенлабрада" Пако Кандела получи втори жълт, респективно червен картон за нарушението, довело до наказателния удар.

"Реал" също завърши двубоя в намален състав. Хесус Вайехо от състава на шампионите бе изгонен в 89-ата минута.

Срещата се игра на стадион "Фернандо Торес" в мадридското предградие, чийто най-известен жител е легендата на "Атлетико".

Реваншът е на 29 ноември на "Сантиаго Бернабеу".