"Реал Сосиедад" изхвърли "Виляреал" от Купата на Краля (ВИДЕО)

Тимът от Сан Себастиан продължава на 1/4-финалите с общ резултат 4:2

"Реал Сосиедад" се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля след равенство 1:1 с "Виляреал".

Мачът-реванш на "Естадио де ла Серамика" завърши без победител, а домакините продължиха продължиха напред с общ резултат 4:2. Тийнейджърът Микел Оярсабал откри за гостите в 15-ата минута. Почти веднага след това халфът на Виляреал Саму Кастийехо вкара гол, който бе отменен заради засада. Повторенията обаче показаха, че такава нямаше. Последва удар в гредата на нападателя на домакините Рафаел Сантос Боре.

"Виляреал" отбеляза изравнителен гол в последната минута на първата част, когато точен бе Роберто Сориано. След почивката "Реал Сосиедад" се бранеше организирано и стигна до равенство, което го класира за четвъртфиналите.

Освен тима от Сан Себастиан, място в следващата фаза на Купата на Краля си осигуриха още отборите на "Алавес", "Алкоркон" и "Атлетико" Мадрид.